Sedan Araçlar

Otomobillerde belirleyici rol oynayan özelliklerden biri kasa tipidir. Sedan araçlar geniş iç hacmi ve heybetli görünümüyle dikkat çeker. Sedan otomobil gövde tasarımlarında geçmişten günümüze en yaygın kullanılan kasa tipidir. “Sedan araba nedir?” sorusu bagaj, yolcuların olduğu arka kısım ve sürücü bölümünün ayrı olduğu araç olarak yanıtlanır. Daha geniş bir ifadeyle “Sedan ne demek?” denilirse kabin bölümünden bağımsız bir bagaja sahip, en az dört oturma yeri bulunan, 2 veya 4 kapılı ve uzun şaseli binek araç şeklinde ifade edilir.

Güç ve Konforun Birleşimi: Sedan Araçlar

Sedan araçlar teknik özellikleri, tasarımları ve farklı ihtiyaçları karşılayabilme avantajlarına bağlı olarak hem şirketler için hem de kişisel kullanımlarda en çok tercih edilen araçların başında gelir. Bagajının eşya alma kapasitesi iş ya da özel amaçlı seyahatlerde sedan araçları avantajlı kılar. Sedan tipi araba klasik ve güçlü görünümüyle düzey yöneticiler tarafından yaygın olarak kullanılır.

Bagaj ve yolcu bölümünün birbirinden bağımsız olması hem bagajda hem de araç içerisinde daha geniş kullanım alanı sunar. Bu avantajıyla sedan otomobiller kalabalık aileler ve uzun yolculuklarda konfor sağlar. Oturma alanının sürücü bölümüyle arasındaki uzun diz mesafesi, kabin genişliğine bağlı olarak yolcu koltuk kısmının genişliği sıkışmadan rahat bir yolculuk keyfi yaşatır.

Sedan arabaların uzun gövdesi, ön ve arka tekerlekler arasındaki mesafenin de daha açık olması anlamına gelir. Daha teknik bir ifadeyle aks açıklığı ve şasi uzunluğuna bağlı olarak yol üzerinde daha fazla alan kaplayarak sürüş esnasında iyi bir yol tutuşu ve virajlarda daha güvenli bir kullanım avantajı sağlar.


Popüler Sedan Araç Modelleri OtoSOR’da!

Sedan araç modelleri yaygın kullanımından ötürü orta ve üst sınıf araçlarda geniş seçeneklerden oluşur. Modernize edilen güçlü tasarımları, donanımsal özellikleri ve yakıt performanslarıyla öne çıkan popüler sedan araç modellerini OtoSOR’da inceleyebilir, sedan araba markaları içerisinden ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun otomobili satın alabilirsiniz.

En çok tercih edilen popüler sedan araç modelleri arasında orta ve üst sınıf birçok farklı seçenek bulunur. Alman devlerinden Mercedes’in özellikle C ve E serileri sedan araçlarla öne çıkar. Mercedes-Benz E220 en popüler sedan modelleri arasında yer alır. BMW 3, 4, 5, 6 ve 7 serilerinde sedan kasa araçlara yer verir. Bunların yanı sıra popüler sedan modeller arasında Fiat Egea, Hyundai Accent, Skoda Octavia, Volkswagen Passat, Audi A ve A6, Ford Focus, Citroen C-Elysee, Mazda 3 ve 6, Opel Astra, Volvo S90, Peugeot 508 ve Renault Megane sayılabilir.


2. El Sedan Araç Modelleri Avantajlı Fiyatlarla OtoSOR’da!

Sedan araçlar ikinci el piyasasında da yoğun ilgi görür ve en çok satılan araçların başında gelir. İkinci el sedan araçlar, marka ve model çeşitliliği sebebiyle her bütçe için ulaşılabilir seçeneklerden oluşur. OtoSOR’un anlaşmalı olduğu ekspertiz kurumlarında avantajlı fiyatlarla aracınız için detaylı ekspertiz raporu temin edebilirsiniz. OtoSOR’da ikinci el sedan araç modelleri arasından dilediğiniz araca 48 aya varan vade seçenekleriyle sahip olabilir, aracınızı aynı gün içerisinde teslim alabilirsiniz!

Hayalinizdeki ikinci el Sedan araç modeline sahip olmak için ilanları inceleyin ve aşağıdaki butona tıklayarak OtoSOR'un vadeyle otomobil satın alım sistemiyle tanışın: