Sıkça Sorulan Sorular

GENEL


OtoSOR Otomotiv A.Ş. 2017 kurulan, müşterilerine vadeli ikinci el araç satışı, takas ve değerinde nakit alım gibi hizmetler sunan bir otomotiv şirketidir.

 • Genel merkezimiz ve Ankara şubemiz ile İzmir, Antalya, Kayseri, Samsun, Tekirdağ ve Bursa bölge temsilciliklerimizden hafta içi 09:00-18:00 arasında,
 • Çağrı merkezimizde her gün 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 800 40 00 numaralı hattan,
 • İstanbul Otoport’ta yer alan galerimizden hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00-18:00, Pazar günleri ise 10:00-18:00 arasında,
 • İstanbul Autopia’da yer alan galerimizden hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında,
 • İstanbul İstoç'ta yer alan galerimizden hafta içi 09:00-18:00 arasında hizmet alabilirsiniz.

OtoSOR Otomotiv A.Ş. kurulduğu günden bu yana 20.000’den fazla ikinci el araç satışı ile araç piyasasında sektörün öncülerinden biri haline gelmiştir. Müşteri odaklılığını benimseyen OtoSOR müşteri ihtiyaçlarını iyi anlayıp bunu tüm süreçlerine yansıtmıştır. Müşteri memnuniyet oranı %99’dir.

OtoSOR koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayarak ikinci el araç ticaretinde “bütünsel hizmet anlayışı”nın referans noktası olma vizyonu ile kalite ve çeşitlilikten ödün vermeden uzman, güvenilir ve samimi bir alışveriş ortamı sağlar.


OtoSOR hizmetlerinden faydalanmak isteyen müşterilerimizin bilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Araç satın alımlarında minimum %30 peşinat ödenmesi beklenmektedir. Sadece 1 Aralık 2023 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında %20’den başlayan peşinat oranı fırsatından yararlanabilirsiniz. Kalan kısım Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar gereği 3 ile 48 ay arasında vade yapılabilmektedir. OtoSOR’dan 20 yaşından genç binek ve ticari araçlar alınabilmektedir. Ayrıca başvuruda bulunan müşteriler eğer çalışmıyor veya iş durumunu belgeleyemiyor ise başvuru sahiplerinden kefil istenmektedir.


Web sitemizde inceleyebileceğiniz Tüm İlanlar her gün güncellenmektedir. Binlerce araç seçeneği sizi beklemektedir.


Hizmet verdiğimiz illerde başvurunuzun onaylandığı gün aracınızı teslim alabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz illerin çevre illerinde ise en fazla 2 gün içerisinde aracınıza kavuşmuş olabilirsiniz.

OtoSOR Türkiye genelinde anlaşmalı yaygın galeri ağına sahiptir. Dilerseniz web sitemizdeki şubeler sayfasından hangi illerde olduğumuzu inceleyebilir ya da 0850 800 40 00 numaralı çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Başvurularınız genellikle mesai günlerinde aynı gün içinde sonuçlanmaktadır. Başvurunuza dönüş alamadığınızı düşünüyorsanız 0850 800 40 00 numaralı çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

OtoSOR ikinci el araç alım satım işlemlerinizde sizlere çeşitli hizmetler sunarak yardımcı olur. 


 • Araba Almak İstiyorum: OtoSOR'dan araç almak istediğinizde, başvurunuzun onaylanması ile beraber işlemlerinize başlanır. Bu hizmet ile minimum %20’den* başlayan peşinat oranı ile (*1 Aralık 2023 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında geçerlidir) peşinat ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kalan ödemelerinizi belirli baremler çerçevesinde taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca hayalinizdeki araca kavuşmak için aylarca beklemenize gerek kalmaz.


 • Arabamı Satmak İstiyorum: Arabanızı satmak için uzun süreler beklemenize gerek yok. OtoSOR'un Arabamı Satmak İstiyorum hizmeti ile aracınızı güvenle ve aynı gün içerisinde OtoSOR'a satıp nakde çevirebilirsiniz.


 • Takas Etmek İstiyorum: Arabanızı değiştirme vaktinin geldiğini düşünüyorsanız, OtoSOR’un kendi araçları arasından dilediğiniz araba ile uygun koşulları sağlamanız durumunda takas hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yeni alacağınız arabayı vadeli olarak almanız da mümkündür.


 • Parato: Nakit ihtiyacınız olduğunda arabanızı satmanıza gerek kalmaz. OtoSOR'un Parato hizmeti ile arabanızı satmadan paraya çevirebilirsiniz. Sahip olduğunuz aracı OtoSOR'a getirin, aynı gün taksitle geri alın. Taksitler devam ettiği sürece de arabanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 

OtoSOR'da beğendiğiniz araçlar hakkında tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Dilerseniz 0850 800 40 00 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilir veya bizlere web sitemiz üzerindeki iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. 

OtoSOR aracılığı ile alacağınız tüm ikinci el araçlarda 3 ay veya 5.000 km garanti bulunmaktadır. OtoSOR’un kendi araçları arasından bir araba satın almak istediğinizde, 8 yaşının altında ve 160.000 kilometreden az ise Özel Güvence Paketi sunabilmekteyiz. Buna göre 6 ay veya 7.500 km garanti sağlanmaktadır.

OtoSOR şubeleri ve anlaşmalı yaygın galeri ağı ile ikinci el araç alım satımlarında güvenli bir alışveriş ortamı sunar. OtoSOR’un kendi araçları OtoSOR şubelerinde sergilenmekte olup diğer alternatifleri ise anlaşmalı galerilerde görebilirsiniz. 

OtoSOR'da motosiklet satışı bulunmamaktadır.

OtoSOR’un ana hizmetlerinin yanı sıra tamamlayıcı hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Trafik ve Kasko sigortaları ile ekspertiz hizmeti OtoSOR’un anlaşmalı olduğu firmalardan avantajlı olarak sağlanabilir.


OtoSOR müşterilerine çeşitli ödeme seçenekleri sunar. Örneğin, vadeli olarak almaya karar verdiğiniz araç için standart vadeli satış, kademeli taksit ve ileri vadeli taksit gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz. 

 • Standart Vadeli Satış: OtoSOR’dan araç almak istediğinizde minimum %20’den* başlayan peşinat oranı ile (*1 Aralık 2023 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında geçerlidir) peşinat ödemenizi gerçekleştirebilir, 48 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. 


 • Kademeli Taksit: OtoSOR'dan araç almak istediğinizde dilerseniz Kademeli Taksit imkânından faydalanabilirsiniz. Kademeli taksit hizmeti ile minimum %20’den* başlayan peşinat oranı ile (*1 Aralık 2023 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında geçerlidir) peşinat ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kalan taksitler kademelendirilir.  İlk sene ödeyeceğiniz taksitleriniz en düşük fiyattan başlar ve sonrasında kademeli olarak artar.


 • İleri Vadeli Taksit: OtoSOR'dan araç almak istediğinizde dilerseniz İleri Vadeli Taksit imkânından faydalanabilirsiniz. İleri Vadeli Taksit ile minimum %20’den* başlayan peşinat oranı ile (*1 Aralık 2023 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında geçerlidir) peşinat ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kalan taksitlerinizi 90 gün sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

OtoSOR’da peşinatsız satış araç satışı bulunmamaktadır.

OtoSOR’dan araç almak istediğiniz zaman çekiliş veya kuraya tabi değilsinizdir. 

Katılım bedeli, herhangi bir sisteme giriş yaparken ödemeniz beklenen meblağa denir. OtoSOR’da ise katılım bedeli bulunmamaktadır.

Dilerseniz taksitlerinizi sözleşmenizde yer alan koşullara göre erkenden ödeyerek erken kapama yapabilirsiniz. 

Ödemesini gerçekleştirdiğiniz senetlerinizi sizlere kargo yolu ile gönderebilmekteyiz. 0850 800 40 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak tarafınıza senet gönderim talebi oluşturabilirsiniz veya randevu alarak İstanbul Ataşehir’de bulunan genel merkezimizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

İletişim formumuzu doldurun, sizi arayalım...

OtoSOR Otomotiv A.Ş. müşterilerine vadeli ödeme olanağı ile ikinci el araç satın alma imkanı sağlayan bir satış şirketidir. Otomobil sektöründeki uzmanlığı ve deneyimi sayesinde 2.el araç alımında güvenli alışveriş ortamı sağlar. Müşterilerini ve iş ortaklarını odağına alarak onlara özel çözümler sunar. Müşteriler ihtiyaçlarına yönelik esnek ve uygun vade seçenekleriyle hayallerindeki araca sahip olmanın yanı sıra, takas ve nakit araç satışı imkanlarından ve avantajlı sigorta paketlerinden de faydalanabilirler.

Tanıtım ve pazarlama faaliyetleri kapsamında reklam promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerin güncel iletişim adresime aşağıdaki kanallar üzerinden iletilmesine onay veriyorum: