Dünyanın En Pahalı 10 Arabası (2024)

07.06.2024
Paylaş:
Otomotiv endüstrisi, her geçen yıl lüks ve performansı yüksek otomobillerle sınırları zorlamaya devam ediyor. Dünyanın en pahalı arabaları; üstün mühendislik, eşsiz tasarım ve ileri teknoloji birleşiminin sonucu olarak ortaya çıkıyor. Dünya genelinde sınırlı sayıda üretilen ve her biri birer sanat eseri olarak nitelendirilebilecek otomobiller sadece hız tutkunlarının değil aynı zamanda araç koleksiyoncularını ve lüks yaşam meraklılarını da kendine hayran bırakıyor.

Rose Noire Droptail - (32 milyon dolar)

La Rose Noire Droptail, Rolls Royce'un Coachbuild programı kapsamında özel olarak tasarlanan iki koltuklu bir Roadster araçtır. Black Baccara gülünden ilham alan bu araç, dünyanın en pahalı otomobilidir ve yalnızca dört adet üretilmiştir. Titiz bir dört yıllık süreçle tamamlanan La Rose Noire, karmaşık ahşap işçiliği ve 1603 siyah akçaağaç kaplama parçasıyla öne çıkmaktadır. Dış yüzeyde ışığa göre renk değiştiren 'True Love' rengi kullanılmıştır. Araç, çıkarılabilir Audemars Piguet saati gibi eşsiz detaylarla donatılmıştır. Rolls Royce Boat Tail - (28 milyon dolar)

Rolls-Royce Boat Tail, 1920'ler ve 1930'ların yatlarından ilham alınarak üç özel müşteri için el yapımı üretilen ve dünyanın en pahalı otomobilleri arasında yer alan bir grand tourer modelidir. Ahşap gövde formlarını hatırlatan kaplama, açılır kelebek güverte, kokteyl masaları ve çift buzdolabı gibi lüks detaylarla donatılmıştır. Bu benzersiz tasarım, Rolls-Royce’un efsanevi tarihine yeni bir standart getirmiştir.

Pagani Zonda HP Barchetta - (18,5 milyon dolar)

Pagani Zonda HP Barchetta, Horacio Pagani için özel üretilmiş ve modern teknolojiyi ince el işçiliğiyle birleştirerek Zonda projesini taçlandırmış bir araçtır. 760 beygir gücünde 12 silindirli AMG motora sahiptir ve sadece üç adet üretilmiştir. Dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan bu araç unutulmaz sürüş deneyimi ile koleksiyoncular için arzulanan parçalar arasında yer almaktadır.