Marka ve Yıla Göre

OtoSOR Özel Güvence Paketi ile aracımı buldum.

Araç Takas Sistemi ile Otomobilinizi Kolayca Değiştirin

Kendi aracınızın yerine daha konforlu ve genç bir 2. el araba modeli almak istiyorsanız uzman bir ekip tarafından tüm süreci yönetilen araç takası size kolaylık sunar. Özellikle eskiyen arabanızı daha iyi bir model olan 2. el otomobil ile değiştirmek istediğinizde bütçeniz yeterli değilse vadeli ödeme avantajı ile araç takas sistemi aradığınız hizmet olur. OtoSOR’un İstanbul Otoport ve İstanbul Autopia’da bulunan showroomlarındaki ikinci el arabalarından biri ile eskiyen ve artık ihtiyacı karşılamayan aracınızı hemen değiştirebilirsiniz.

OtoSOR araç takas sistemi, arabanızı değerinde satıp, yerine güvenilir yollarla daha iyi bir model almanın en kolay yolu. Üstelik vadeli ödeme seçeneği ile aradaki farkın tamamını bir seferde ödemeniz gerekmez. Taksitli araba alışveriş avantajı ve anlaşmalı hizmetler ile tüm süreci en iyi şekilde yönetebilirsiniz.

Araç takas sistemine başvurduktan sonra kriterlere uygunluğunuz hemen uzman bir ekip tarafından değerlendirmeye alınır ve onayı aldığınız gün yeni arabanızı teslim alabilirsiniz. Süreç sırasında eğer eski otomobilinizi satmaktan vazgeçerseniz de noter satışı yapılmadan bunu yapmanız mümkün. Farklı bir marka, model ya da renk istiyorsanız şimdi kendinize yeni bir otomobil seçerek kararınızı verebilirsiniz.

Araç Takas Sistemini Nasıl Kullanabilirsiniz?

OtoSOR’un uzman ekipler tarafından incelenip, özenle seçilerek bünyesine dahil edilen arabalardan birine sahip olmak için yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle kendi aracınızın değerinin belirlenmesi, ardından da yeni seçtiğiniz otomobil için bir teklif almanız gerekir. 

Araba takas sistemi için özel olarak hazırlanan forma doğru ve eksiksiz şekilde arabanızın bilgilerini girmelisiniz. Marka, kilometre, hasar ve model bilgilerini girdikten sonra formda yer alan iletişim bilgilerine, bankacılık sistemine kayıtlı cep telefonu numaranızı yazmalısınız. Uzman ekipler tarafından başvurunuz en hızlı şekilde incelenir ve size arabanızın takas hizmetine uygunluğu hakkında bilgi verilir. Otomobiliniz belirlenen kriterleri karşılıyorsa süreç devam eder, aksi halde başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

Takas onayı aldıktan sonra sıra işin en zevkli kısmı olan otomobil seçimine gelir. OtoSOR bünyesindeki modelleri “OtoSOR Araçları” altında inceleyerek beklentinize ve zevkinize en çok hitap eden aracı seçebilirsiniz.

Araç Takası Nasıl Gerçekleşir?

Takas için başvurduğunuz otomobilinize ekspertiz yaptırmanız zorunludur. OtoSOR takas işleminde anlaşmalı firmalar ile ücretsiz şekilde bunu yapabilmenizi sağlar. Anlaşmalı olan ekspertiz firmalarından randevu aldıktan kısa bir süre sonra sizinle detaylar için iletişime geçilir ve OtoSOR satış noktalarında buluşmak için gün belirlenir. Ekspertiz yaptırdıktan sonra randevu saatinde belirlenen yerde olursanız takas ve satış işlemi için aynı gün teklif alırsınız.

Arabanızı satabileceğiniz en iyi fiyat belirlenir ve yeni seçtiğiniz modele göre bir ödeme planı çıkarılır. Yeni otomobilin gerçek bedelinin en az %30 peşinatını karşılamak şartı ile eski arabanızın ödemesini alabilirsiniz. Dilerseniz tamamını yeni bedele saydırabilir, dilerseniz bir kısmını alabilirsiniz. Yeni ve eski aracın arasındaki fiyat farkından oluşan tutar da en fazla 48 aya kadar vade yapılarak taksitli şekilde ödenir. Ödemeleri nasıl yapacağınız konusunda endişelenmeniz de gerekmez. Her ay belirlenen tutarı anlaşmalı banka üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Arabanız Araç Takas Sistemine Uygun mu?

20 yaşından genç otomobiller için başvurabileceğiniz araç takas kampanyaları ticari ve binek otomobiller için uygundur. Ayrıca otomobilin marka ve model yılına göre kilometrede belli bir sınır uygulandığını da bilmelisiniz. Airbag, şasi, kilometresine müdahale edilen otomobiller, ağır hasar ve pert kaydı olanlar, motor ve arıza ışığı yananlar bu uygulamanın dışında tutulur.

Şimdi siz de eski otomobilinizin yaklaşık değerini ücretsiz olarak öğrenmek için başvuru yapabilir, taksitli araba satın almak için OtoSOR ile iletişime geçebilirsiniz.

Eski Aracını Getir, Yenisini Götür!

Eğer siz de "Artık arabamı değiştirme vaktim geldi" diyorsanız,
mevcut arabanızı Özel Güvence Paketli OtoSOR Araçları ile takas yapabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Aracınızın marka, model, km ve hasar bilgilerini girin.

1

İletişim bilgilerinizi paylaşarak aracınızın yaklaşık değerini anında öğrenin.

2

Özel Güvence Paketli OtoSOR Araçlarından birini beğenin.

3

Beğendiğiniz araç için ödeme seçeneklerinden istediğinizi seçin, başvuru formunu gönderin.

4

OtoSOR anlaşmalı ekspertiz firmalarından ücretsiz ekspertiz randevunuzu alın ve sizi aramamızı bekleyin.

5

Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek size dönüş sağlanır ve OtoSOR Satış Noktası için randevu oluşturulur.

6

Önce ücretsiz ekspertizi yaptırıp, sonra oluşturulan randevu saatinde aracınızla OtoSOR Satış Noktası’na gidersiniz.

7

Aracınız ve ekspertiz raporu incelenir, sizin için en iyi fiyat çıkarılır.

8

Aracınızın bedelinin ister tamamı ister belirli bir kısmı peşinata sayılır ve yeni aracınıza %30 peşinat ve 48 aya varan vade seçenekleri ile hızlıca sahip olursunuz.

9

Takas Ederken OtoSOR Farkı

Değerinde Fiyatlama

Aracınız için uzmanlarımız tarafından değerinde fiyatlama yapılır.

Kolay Başvuru, Hızlı Onay

Mevcut araç bilgilerinizi girdikten sonra ve Özel Güvence Paketli OtoSOR aracınızı seçtikten sonra talebiniz en kısa sürede değerlendirilir.

Ücretsiz Fiyat Değerlemesi

OtoSOR aracınızın fiyat değerlemesi için en güvenilir koşulları sağlar ve sizlere ücretsiz olarak sunar.

Çekilişsiz Kurasız Anında Değişim

Değiştirmek istediğiniz araç için uzun süreler beklemek zorunda değilsiniz. Son teklifimizi onayladığınızda yeni aracınıza aynı gün içerisinde kavuşabilirsiniz.

Ücretsiz Ekspertiz

Mevcut aracınız için OtoSOR’un anlaşmalı olduğu kurumlardan TSE onaylı ücretsiz ekspertiz yaptırabilirsiniz.

Güvenilir Araç Portföyü

Takas etmek istediğiniz tüm araçlar Özel Güvence Paketli OtoSOR araçları ile takas edilir. Bu araçların ekspertizleri yapılmış olup, sizler için en uygun ödeme seçeneği ile alıma hazırdır.

Aracınızı OtoSOR'la takas ederken, anlaşmalı firmalardan
TSE onaylı ekspertiz hizmeti ücretsiz!
Doğru değerleme için ekspertiz zorunludur.

Randevu Al

Sıkça Sorulan Sorular


Mevcut aracınızı OtoSOR'a satıp, yerine OtoSOR araçlarından birini vadeli satın alma imkânı tanıyan hizmettir.

Takas işlemleriniz için aracınızı İstanbul Otoport, İstanbul Autopia ve Ankara’da bulunan OtoSOR noktalarına getirebilirsiniz.

Mevcut aracınızı takas ederek alacağınız aracı Özel Güvence Paketli OtoSOR araçlarından seçmeniz gerekmektedir.

Takas etmekten vazgeçtiğiniz durumda eğer aracınızın noter satış devri gerçekleşmediyse aracınızı geri alabilirsiniz.

Alacağınız aracınızı seçtikten sonra ve takas teklifimizi kabul ettiğiniz takdirde aynı gün içerisinde tamamlanır. 

Peşinat tutarı, araç gerçek satış fiyatının minimum %30'u kadardır. Sadece 1 Aralık 2023 - 31 Ağustos 2024 tarihleri arasında geçerli olmak üzere %20'den başlayan peşinat oranından yararlanabilirsiniz.

Peşinat tutarı gerçek satış fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır.

Vade farkı müşterinin güvenilirlik endeksine ve araç bilgilerine göre belirlenmektedir.

Araç fatura tutarına bağlı olarak 48 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

15 yaşından genç binek ve ticari araçlar için bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Km sınırları araçların model yılına göre değişiklik göstermektedir. Bu sınır her yılın sonunda yenilenmektedir.

Bu durumlardan herhangi biri aracınız için geçerliyse aracınızla ilgili işlem yapılamamaktadır.

· Ağır hasar veya pert geçmişi olması
· Airbag'in açılmış veya işlem görmüş olması
· Kilometresine müdahale edilmiş olması
· Şasi ve podyenin işlem görmüş olması


20-75 yaş arasındaki müşteriler OtoSOR hizmetlerinden faydalanabilir. 24 yaş altı ve 70 yaş üstü tüketicilerden kefil istenmektedir.

OtoSOR ile yapacağınız araç alımlarında kredi kullanmanıza gerek kalmaz, sizler için en uygun vade seçenekleri ile size özel ödeme planı hazırlanır.

Araç talep başvurularında çalışmayan veya iş durumunu belgeleyemeyen başvuru sahiplerinden kefil istenmektedir.

Başvuru formunuzu doldurduktan sonra bu form uzmanlarımız tarafından incelenir. Kişiye ve araca özel değerlendirme yapılır.

Değerlendirme başvurunuzla aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Findeks sorgusuna, talebinizin daha doğru değerlendirilebilmesi ve sonuçlandırılması için ihtiyaç duyulmaktadır. Findeks sorgulamasının yapılabilmesi için bankacılık sistemine kayıtlı cep telefonu numaranıza gelen mesaja onay vermeniz gerekmektedir. Bu onayı verirken mesajda tarif edildiği gibi verdiğinizden emin olunuz. Aksi halde talebiniz değerlendirmeye alınamayacaktır.

Araç bilgilerinizi takas formunda eksiksiz doldurduktan ve ekspertiz süreci tamamlandıktan sonra, uzmanlarımız tarafından arabanız için en iyi fiyat belirlenir.

Ekspertiz işlemlerinde yalnızca OtoSOR anlaşmalı ve TSE onaylı ekspertiz firmalarının, TSE standartlarına tâbi ve OtoSOR'a özel paketleri kullanılabiliyor. Hem mevcut aracınızın hem de yerine alacağınız aracın ekspertizi OtoSOR tarafından karşılanmakta, size ücret yansıtılmamaktadır.

Ekspertiz sürecinde yanınızda araç ruhsatı ve kimliğinizin olması yeterlidir.

Senetlendirme ücreti bulunmakta olup, güncel bilgileri 0850 800 40 00 numaralı çağrı merkezimizden edinebilirsiniz.

Satış yetkililerimiz tarafından size bildirilen OtoSOR'un banka hesaplarına ödeme yapabilirsiniz.

Noter ücreti alıcı tarafından karşılanmaktadır. Aracınızı satarken OtoSOR tarafından, alırken ise sizin tarafınızdan ödeme yapılır.

Mevcut aracınızın ister tamamını, isterseniz bir kısmını peşinata saydırabilirsiniz. Bu peşinat yeni alacağınız aracın minimum %30 peşinat şartını sağlamalıdır.

OtoSOR Genel Müdürlüğü’ne başvurmanız yeterlidir.

Satış yetkililerimiz tarafından sizlere bildirilen OtoSOR’un banka hesaplarına ödeme yapabilirsiniz.

Arabanızın kalan taksitlerini erken kapama imkânı ile erken ödeyebilirsiniz. 

Diğer tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz.