Otomobil Sözlüğü

Sedan Arabalar ve Özellikleri Nelerdir?

16 Şubat 2022

Araç satın almak isteyenlerin aklına en çok tercih edilen kasa tiplerinden olan Sedan kasalar gelir. Sedan araba nedir, neden tercih etmeliyiz, Sedan kasa arabanın avantajları, dezavantajları ve en çok tercih edilen modeller gibi soruların cevaplarını araştırmaya başlarlar.

Daha Fazla
Otomobil Sözlüğü

Station Wagon Nedir?

18 Mart 2022

Station Wagon arabalar, günümüzde de otomotiv endüstrisini etkilemeye devam eder. Station Wagon tarzlarında bagaj kapısı uzatılmış tavan hattına bağlanır. Bu kısım, bagajın yerini alır ve arka kapıdan bagaj alanına erişim sağlanır. Üreticiler çoğu Station Wagon'u Sedan platformu kullanarak inşa eder.

Daha Fazla
Otomobil Sözlüğü

SUV Nedir? SUV Araç Tiplerinin Özellikleri

20 Ocak 2022

Yabancı bir kelime olması nedeniyle SUV’nin açılımı nedir sorusu, her sınıftan sürücü tarafından sıklıkla merak edilir. Yaygın olarak merak edilen bu sorunun cevabı, ‘Sport Utility Vehicle’ ya da ‘Sportif Amaçlı Taşıt’ şeklinde verilebilir.

Daha Fazla
Otomobil Sözlüğü

Araba Segmentleri Nelerdir?

18 Nisan 2022

Arabaların tasarımlarından performanslarına, taşıma hacimlerinden sürüş konforuna kadar pek çok noktada belirleyici olan araba segmentleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

Daha Fazla
Otomobil Sözlüğü

Otomatik Vites Üzerindeki Harfler ve Anlamları

22 Nisan 2022

Araba kullanmayı öğrenmek isteyenler buraya! Otomatik vites üzerindeki harfler ne anlama gelir, ne işe yarar, bu yazımızda bulabilirsiniz.

Daha Fazla
Otomobil Sözlüğü

Otomatik Vitesli Araba Nasıl Kullanılır?

12 Şubat 2022

Otomatik vitesli araba nasıl kullanılır, otomatik vites ile manuel vites arasındaki farklar nelerdir?

Daha Fazla
Otomobil Sözlüğü

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

05 Mayıs 2022

Ödeme kolaylığı sunan taksit ve senetle araba satın almak nedir merak edenler buraya!

Daha Fazla
Araç Bakımı ve Onarımı

Arabada Motor Enjeksiyon Arızası Nedir?

10 Ocak 2022

Motor enjeksiyonları, tüm modern otomobil motorlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Yanma sürecinin gerçekleşmesi için motora yakıt vermek üzere tasarlanırlar.

Daha Fazla
Araç Bakımı ve Onarımı

Aracınızın Lastik Hava Basınç Değeri Ne Kadar Olmalı?

12 Şubat 2022

Son zamanlarda benzin tüketiminin neden normalden daha yüksek olduğunu veya aracınızın neden hızını eskisi kadar koruyamadığını merak ediyorsanız, bunun nedeni lastik basıncı olabilir.

Daha Fazla
Araç Bakımı ve Onarımı

Yağ Filtresi Nedir? Aracın Yağ Filtresi Değişmezse Ne Olur?

24 Mart 2022

Motorun çalışırken ideal performansı gösterebilmesi için arabadaki en kritik öğelerden biri olan yağ filtresini düzenli olarak değiştirmeniz önemli.

Daha Fazla