Hatchback Araçlar

Hatchback araçlar kasa olarak orta büyüklükte kompakt yapıdadır. Arka kısmının kısa olması şehir içi trafiğinde ve park etmede kolaylık sağlar. Kısaca HB olarak da adlandırılan Hatchback arabaların manevra kabiliyeti uzun araçlara göre daha iyidir. Hafif ve hacimce küçük yapısı özellikle virajlarda iyi bir hâkimiyet sağlar. Bu sebeple trafiğe yeni çıkan sürücüler için de avantajlıdır. Hatchback arabalar yakıt tüketimi konusunda ekonomik olması, trafikte rahat sürüş sağlaması sebebiyle herkes tarafından tercih edilen araçlar arasında yer alır. İlk üretilme amaçları kolay kullanım olan Hatchback araba modelleri, sportif ve modern tasarımlarıyla zengin alternatiflerden oluşur.

Hatchback Araçları Yakından Tanıyın

Kelime anlamı olarak “Hatchback nedir?” sorusu, kapaklı arka kısım şeklinde cevaplanabilir. Tam olarak “Hatchback ne demek? Hatchback araba nedir?” sorularının cevabı ise arka kısmı küt olan, bagaj uzantısı olmayan araç şeklinde ifade edilir. Hatchback kasa tipi araçların bagaj kısmı bir kapak gibi ve arka camla birlikte açılır. Açılan bagajdan aracın yolcu kısmına direkt bağlantı vardır. Bazı modellerde aracın arka koltukları yatırılarak daha geniş bir bagaj hacmi elde edilir. Bu avantaj Hatchback tipi arabaları sadece günlük kullanımda değil, tatiller için de elverişli kılar. Yuvarlak hatlı olan Hatchback araçlar arka koltuklar ile birleşen bagaj kısmıyla eşya alıp çıkarırken kolaylık sağlar. Bagaj genişliği evcil hayvanlar için de yolculuğu konforlu hale getirir.

Hatchback araçlar düz, yarı otomatik ve tam otomatik vites seçeneklerinden oluşur. Standart 5 kapılı modellerinin yanı sıra 3 kapılı olan seçenekleri de bulunur. Hızlı, hafif, ekonomik ve pratik olmalarıyla öne çıkan Hatchback araçlar özellikle kalabalık şehirlerde, park yeri ve yoğun trafik içerisinde tercih edilir. Az yakıt tüketmeleri uzun yolculuklar için de avantaj yaratır. Otomobil üreticileri tarafından sürekli yeni donanımlarla geliştirilen Hatchback araçlar her ihtiyaca yönelik farklı modellerden oluşur.


En Sevilen Hatchback Araç Modelleri OtoSOR’da!

Hatchback araba modelleri günlük kullanım için uygun fiyatlı alternatiflerin yanında üst segmentte lüks özelliklere sahip seçeneklerden oluşur. OtoSOR’da en sevilen Hatchback araç modellerini inceleyebilir, bütçenize ve kriterlerinize uygun modeli bulabilirsiniz. Alman devi Volkswagen’in Hatchback modelleri Polo ve Golf birer klasiktir. Hatchback kasa araçlarda üst segmentte Mercedes A serisi ve BMW 1 serisi yer alır. Yakıt konusunda tasarrufunun yanı sıra sürekli yenilenen donanım ve şık tasarımıyla Renault Clio en sevilen Hatchback arabalar arasındadır. Diğer öne Hatchback araba modelleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Ford Fiesta
 • Peugeot 208
 • Hyundai i20
 • Seat Leon
 • Audi A3
 • Mazda 3
 • Kia Rio
 • Volvo V40
 • Honda Jazz
 • Toyota Yaris
 • Opel Corsa


Hayalinizdeki 2. El Hatchback Araba Modeline OtoSOR Avantajları ile Sahip Olun!

Hatchback arabalar ikinci el piyasasında da geniş ölçekli seçeneklere sahiptir. İkinci el Hatchback araba fiyatları da geniş bir skalada her bütçe için alternatiflerden oluşur. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilen kullanımda pratik Hatchback araçlar için ikinci elde OtoSOR’un güvenli satış sisteminden yararlanabilirsiniz. OtoSOR’da geniş ilan çeşitliliğiyle arıyor olduğunuz 2. El Hatchback araba modelini dakikalar içerisinde keşfedebilir ve aracınızı 48 aya varan vade fırsatıyla satın alabilirsiniz!

Hayalinizdeki ikinci el Hatchback araç modeline sahip olmak için ilanları inceleyin ve aşağıdaki butona tıklayarak OtoSOR'un vadeyle otomobil satın alım sistemiyle tanışın: