Minivan Araçlar

Minivan araba, küçük bir platform üzerine inşa edilmiş olan araç tipini sizlere sunar. Bir kamyon ve minibüsten daha alçak olduğu için iniş ve binişi kolaydır. Binek otomobillerle benzerlikler gösterse de standart binek otomobillerden çok daha geniş olan iç tasarımı, kalabalık aileler için oldukça avantajlıdır. İç kabini, geniş diz ve baş mesafesine sahiptir. Ayrıca kompakt yapısı, park alanına rahatlıkla sığmasını sağlar. Minivan fiyatları, marka ve modele göre farklılık gösterse de ikinci el seçenekler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Minivan Araçların Özellikleri

Minivan modelleri, sedanlarla karşılaştırıldığında yüksek bir sürüş pozisyonu sunar. Yükseklik, sürücü için araç kullanmayı daha keyifli hale getirir. Birçok modelinde park desteği ve kör nokta izleme gibi özellikler bulunur. Bu özellikler sayesinde güvenli sürüş sunar. Sekiz kişiye kadar yolcu kapasitesi olan MPV araç olarak da adlandırılan bu tipte, daha çok elektrikli ve sürgülü kapılar bulunur. Elektrikli kapılar, aracın ön tarafından kontrol edilir. Bu durum da çocuklu ailelere fayda sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra minivan model arabalar, oldukça konforlu ve sessiz bir sürüş deneyimi yaratır. Yeni modellerde akıllı multimedya teknolojileri de mevcuttur. Bu teknolojiler arasında arka koltuklarda çocukların video izleyebilecekleri ekranlar bulunan seçenekler oldukça popülerdir. 2. el minivan araçlar arasında ihtiyacınıza uygun olan modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.


Minivan Araçların Avantajları

Minivan araba modelleri, çocuklarınızla birlikte seyahate çıkmanız için yeterli alanı sağlar. Ayrıca yük kapasiteyle de avantaj sunar. Koltukları katladığınızda bagaj alanının hacmi iki katına çıkar. Araçların çoğu üç sıra koltuklara ve 5+3 oturma alanına sahiptir. Geniş oturma alanı, özellikle uzun yol gezilerinde konfor sunar. Ayrıca MPV araba modellerini aşağıdaki ortak özelliklerinden dolayı da tercih edebilirsiniz:

● Bu araçların ön kabini oldukça geniştir. Bu sayede sürüş daha keyifli hale gelir.

● Dört çekişli seçenekleri de mevcuttur. Ancak minivan araç modelleri, genelde arazi tipi otomobillere göre daha az yakıt harcar.

● SUV ve crossover otomobillerle karşılaştırıldığında, daha düşük bir ağırlık merkezine sahiptir. Bu da iyi bir yol dengesi sağlar.

● Alt profilleri, herhangi bir çarpışma durumunda basınç etkisini azaltmaya yardımcı olur.

● Binek otomobillerle benzer platforma sahip olduğu için yol tutuşu ve direksiyon hakimiyeti güçlüdür.

Tüm bu özellikleri, bu modelleri bir aile arabası yapsa da geniş yük taşıma kapasitesi sayesinde araçların her biri ticari kullanıma da uygundur. Minivan araç fiyatları, özelliklerine ve modeline göre farklılık gösterir.


Dilediğiniz Model Minivan OtoSOR’da!

Minivan araçlar, tüm avantajlı özellikleri sayesinde ikinci el piyasasının en çok tercih edilen otomobil tipleri arasında yer alır. OtoSOR imkanları ile sizlere dilediğiniz 2. el minivan araç modeline sahip olma imkanı tanır. Minimum yüzde 30 peşinat ve 48 aya varan vade fırsatlarını sizlere sunar. Satın alma işlemi ise başvurunuzun onaylandığı gün içerisinde hızla tamamlanır. Hayalinizdeki aracı satın almak için ilanları inceleyebilir ve aşağıdaki butona tıklayarak hemen şimdi OtoSOR’un vadeli satış fırsatlarıyla tanışabilirsiniz.